U našem smo vrtiću tijekom listopada obilježavali Dane kruha i Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Tako je danas održana prava mala svečanost, u kojoj su sudjelovala djeca svih odgojno-obrazovnih skupina.

 

Kroz priče, pjesme i recitacije djeca su upoznavala kako kruh nastaje i koliko je važan u svakodnevnom životu. U aktivnostima su se koristile sjemenke pšenice, ječma, kukuruza, raži i suncokreta kojima su djeca slobodno manipulirala i istraživala, kao i različite vrste brašna koje nastaje od tih sjemenki. Samostalnim miješanjem brašna i vode vidjeli su kako nastaje tijesto od kojeg su djeca mijesila kruh, kolače i peciva, te ih ukrašavala sjemenkama.

Dani kruha završeni su posjetom gradonačelnika Marijana Škvarića i župnog vikara Andrije Kopjara koji je  blagoslovio kruh i plodove zemlje i prigodnim programom kojeg su izveli vrtićki mališani.