Mislili smo, da vile postoje samo u bajkama. Često, u igri i mi sami postajemo vile sa čarobnim štapićem i maštovitim čarolijama.

“Nismo još vidjeli Vilu Pričalicu, ne znamo kako izgleda?”- rekla su djeca. Zato je pojavljivanje Vile Pričalice u srebrnom plaštu, sa šeširom na glavi zainteresiralo djecu. Njezina priča o dolasku u našu knjižnicu, sa jednog otoka i skakanje s jednog na drugi sve dok nije stigla do Splita, Zagreba i naše Lepoglave.

Ta Vila zapravo je Katja Romac- Vila Pričalica koja nam je ispričala priču koju je sama napisala “Vučić krezubić iz zoološkog vrta”. U pričanje priče uključila su se djeca onomatopejskim oponašanjima glasanja životinja. Kroz priču djeca su spoznala koje sve životinje žive u zoološkom vrtu, kako se glasaju, po čemu su karakteristične.

Pogodila je Vila Pričalica, kakve priče volimo i zato nas je razveselila.

Do nekog novog druženja ostala nam je zajednička fotografija, a Vila Pričalica odskakutala je do svog otoka i djece iz nekog drugog vrtića.