Djeca starije skupine našeg dječjeg vrtića uključila su se svojim aktivnostima u eTwinning projekt “Easter creations”.

Preko eTwinning portala naš vrtić povezao se sa školama i vrtićima u Grčkoj, Rumunjskoj i Češkoj kroz projekt “Easter creations”. Prvi zadatak je bio razmijeniti uskrsne čestitke. Tako su svi partneri koji sudjeluju u projektu isti dan poslali čestitke koje su izradila djeca. U naš vrtić su počele stizati čestitke iz Grčke, Rumunjske i Češke što je posebno razveselilo djecu. Slijedeći korak je prezentirati svoje uskrsne radove zemljama partnerima preko eTwinning portala te snimiti i poslati virtualnu video čestitku  povodom Uskrsa. 

Tim aktivnostima djeca će imati priliku upoznati različite europske jezike, kulturu i običaje što je i krajnji cilj naše suradnje. Navedene aktivnosti samo su dio planiranih koje ćemo provoditi u suradnji sa različitim europskim zemljama. 

Djeca su uživala otvarajući čestitke, a uživati će zasigurno i u otkrivanju novih svjetova koji se otvaraju pred njima.