U Dječjem vrtiću LEPOGLAVA 8.05.2019. obilježen je „Majčin dan“ i održan tradicionalni izbor za vrtićku „Najmamu“

Već uobičajeno proslava „Majčinog dana“ i izbor za „Najmamu“ počeo je nastupom vrtićkih mališana koji su prigodnim stihovima i pjesmama razveselili sve prisutne, a za mame su pripremili čestitke i cvjetiće koje su izradili svojim vrijednim ručicama.

Uslijedio je natjecateljski dio izbora za „Najmamu“. U prvom krugu zadatak mama bio je isplesti košaricu od šibe. Prema odluci ocjenjivačkog povjerenstva, Damjana Županić, Ivana Špac, Željka Šmuc i Dražena Picek u tome su najuspješnije bile mame Zvonka Picek, Željka Barač, Antonija Godinić, Sanja Kolačko Zebec, Anita Husnjak, Tea Mošmondor Stanić,  Mirela Bregović, Jasminka Županić i Sonja Koračević  te se plasirale u finale.

Finalni zadatak bio je napraviti leptira od gline u čemu se najvještija i najkreativnija, prema odluci muškog žirija, pokazala mama Anita Husnjak koja je ponijela ovogodišnju titulu vrtićke „Najmame“.