Mjesec listopad posvećen je zahvalnosti na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine bili podareni. Tim povodom su se naši predškolarci sa svojim odgojiteljicama Svjetlanom i Sabinom te stručnom suradnicom Danijelom uputili u prostor „stare ambulante“ u Lepoglavi gdje su nas dočekale i lijepo ugostile članice KUD-a Lepoglavki Pušlek.

Djeca su imala prilike vidjeti uređenu prostoriju na način kako su nekada bile te naučiti kako su živjeli i koje su sve predmete koristili naši preci. Sa velikim zanimanjem proučavali su starinsko posuđe, pegle, odjeću, namještaj i štošta drugo.

Nakon upoznavanja naše kulturne baštine, podvrnuli smo rukave i prionuli izradi mlinčanog kolača (težačkog kolača koji su radile naše bake). Djeca su vrlo spretno i pažljivo ručicama zamijesila i valjala tijesto od vode, mlijeka, brašna, soli te ga zatim preklapala i premazivala mašću. Ne treba naglašavati ponos na njihovim licima kada su vidjeli svoje gotove kolače u protvanu.

Puni dojmova i nasmiješenih lica vratili smo se u naš Vrtić.

Zahvaljujemo se KUD-u Lepoglavski Pušlek na ugodnom druženju.