Povodom Mjeseca hrvatske knjige, lepoglavska knjižnica Ivana Belosteneca provodila je akciju u lepoglavskom vrtiću pod nazivom „Knjiga na dar”. Tako su naši roditelji mogli odabrati jedan od ponuđenih naslova te uživati u poklonjenoj pisanoj riječi.

 

          Istim povodom su i „Pčelice” i odgojiteljice predškolske skupine posijetile našu knjižnicu, s ciljem razvijanja pozitivnog odnosa djece prema slikovnicama i knjigama. Ugostila nas je knjižnjičarka gospođa Karmela, provela nas kroz knjižnicu, pokazala kako se posuđuju knjige, kako je važno čuvati ih te djeci predstavila „najmanje knjige u knjižnici”. Djeca su nastavila druženje na dječjem odjelu gdje su ih zaokupile šarene slikovnice. Osim u čitanju uživali smo i u društvenim igrama, crtali, bojali, slagali slagalice, svatko je pronašao nešto baš za sebe. Djeca su pozvana da dođu u knjižnicu sa svojim roditeljima te iskoriste besplatnu članarinu povodom Mjeseca hrvatske knjige i uživaju u šarenim slikovnicama tokom cijele godine.

Veselimo se idućem druženju.