Ove godine policajci su obilježili svoj dan gostujući u Dječjem vrtiću “Lepoglava”. Tako su nakon kratke pouke o prometnim pravilima prezentirali djeci svoj rad ali i vozila koja se tom prilikom koriste.

 

Najzanimljiviji je djeci bio policijski motor i sirene na “presretaču” koje su mogli samostalno uključiti. Novo iskustvo djeci je bilo upoznavanje s policijskim psom Pumom, pa smo tako saznali da on ima jako dobar njuh i da njime može namirisati i otkriti sve što poželi. U ovom našem zajedničkom susretu naučili smo puno o policijskom poslu kao i opremi koju koriste. No najvažnije što smo naučili je da oni nisu ni opasni ni strašni nego su uvijek tu da nas paze i štite. Djeci su policajci podijelili reflektirajuće prsluke i bojanke a svaki roditelj dobio je promotivni materijal sa uputama kako djecu pravilno voziti u automobilima “Autosjedalica uvijek i bez iznimke”.