U dogovoru s djelatnicom Sanjom Borščak Bistrović djeca starije skupine “Pčelice” u ponedjeljak su posjetila Zagrebačku banku i Tako obilježila Svjetski dan štednje. 

 

Cilj posjete bio je stjecanje novih doživljaja i iskustava o društvenoj zajednici proširivanje postojećih znanja kod djece te uvođenje djece u život i rad odraslih. Pripremajući se za Dan štednje i posjetu banci razgovarali smo o tome što znači štedjeti, što možemo štedjeti osim novaca, za što štede djeca, kakvi sve novci postoje… Na taj način djeca su pokazala kakvo je njihovo iskustvo i što o toj temi znaju. Za vrijeme posjeta poslovnici djeci je predstavljen rad banke, plačanje računa, štednja novaca, uzimanje kredita izdavanje kartica kao način plačanja, podizanje novaca na bankomatu. Djeca su imala priliku vidjeti boju i veličinu hrvatskih novčanica, aparate kojima se koriste u radu banke – aparat za brojanje novčanica, provjeru valjanosti novčanica, računala… Nakon upoznavanja rada poslovnice djeca su se počastila slatkišima, a u vrtić su ponijela “poklone” iz banke za uspomenu.