18. rujna 2107. smo u našem vrtiću ugostili čipkaricu. Naime baka našeg Erika gospođa Ljubica Kišićek stigla je u vrtić da djeci na praktičan način prikaže izradu lepoglavske čipke.

Bio je to dio planiranih aktivnosti vezanih uz pripreme za nadolazeći čipkarski festival. Tako se neposrednim iskustvom željela prikazati izrada čipke te upoznati sav pribor potreban za njezinu izradu. Neka od pitanja koja su djecu zanimala su bila čime je napunjen dedek, tko radi bateke, kakve su boje konci za izradu čipke. Baka Ljubica je strpljivo odgovarala na pitanja te usput redila prekrasnog leptira. Pokraj nje čipku su redile i male čipkarice iz vrtića. Pošto se djeci jako sviđala muštra leptira baka Ljubica je odlučila da će ga nakon završetka pokloniti vrtiću. Tako je naša baka Ljubica uživala u ređenju leptira i pjesmicama koje su joj pjevala djeca a djeca su uživala u zvukovima njezinih bateka.