„Mjesec hrvatske knjige“ tradicionalna je i najveća manifestacija  u Hrvatskoj posvećena knjizi, knjižarstvu i knjižničarstvu. Povodom toga su djeca predškolske skupine posjetila našu Gradsku knjižnicu “Ivana Belostenca”.

Tako su djeca mogla upoznati čemu služi knjižnica, koja je razlika između knjižare i knjižnice, upoznala su se s pravilima ponašanja u knjižnici, imala su priliku vidjeti najmanju knjigu koju knjižnica ima te mnogo drugih korisnih informacija vezanih uz knjige. Najzanimljiviji dio druženja je bio kada su djeca mogla pogledati slikovnice te se poigrati igračkama koje se nalaze na dječjem odjelu. 

Ovim putem obavještavamo roditelje da sva vrtićka djeca imaju mogućnost besplatnog upisa u knjižnicu od 15. listopada do 15. studenog 2020. godine te članstvo vrijedi godinu dana od dana upisa.