U programu ovogodišnjeg festivala čipke organizirane su zanimljive radionice origamija koje će održavati dva umjetnika Igor Petlevski i Želimir Zlatić. Ukoliko ste zainteresirani za čipkanje papirom možete posjetiti radionice u subotu 10. rujna od 12:00 do 15:00 sati na Tavanu Dom kulture.

Na origami radionicama ćete doživjeti radost stvaranja vlastitih ruku iz jednog komada papira, samo savijanjem. Tema su naravno čipke i čipkaste strukture, geometrijske forme. Ponesite kvadratne papire jednakog formata i kutiju u koju ćete spremiti svoje radove i ponijeti kući. Vodit će vas članovi Hrvatskog origami društva, renomirani origami umjetnici, autori origami grafika i skulptura u papiru, Igor Petlevski i Želimir Zlatić. Želimo vam puno uspjeha i veselja u čipkastim kreacijama!

                                                                                    Hrvatsko origami društvo