Povodom Dana ljekarni u Hrvatskoj koji se obilježava 29. listopada predškolska skupina Dječjeg vrtića Lepoglava posjetila je lepoglavsku ljekarnu.

 

U ljekarni su nas dočekali ljubazni djelatnici koji su se potrudili da ova posjeta ostane u sjećanju djece. Tako nam je ljekarnica Lidija Žulić pokazala cijelu ljekarnu i objasnila to je skriveno u ladicama i na policama ljekarne. Nakon toga su se djeca mogla okušati u miješanju krema. Najzanimljiviji dio bio je vezan uz zanimljive eksperimente koje su imali priliku vidjeti. Pošto nam se približava sezona gripe djeca su se upoznala s virusima i kako pravilno oprati ruke a zatim su se počastila voćem i sokovima. Djeca su imala priliku izmjeriti svoju visinu i težinu te se poigrati s igračkama u “dječjem kutku” ljekarne. Na kraju smo se zahvalili na druženju te se puni dojmova vratili u vrtić.