Povodom Svjetskog dana prve pomoći koji se obilježava 10. rujna, Gradsko društvo Crvenog križa Ivanec održalo je radionicu  „Za učenje prve pomoći nikada nije prerano“.

 

Radionica se održala 9. rujna sa djecom starije vrtićke skupine. Radionica „Za učenje prve pomoći nikada nije prerano“ provodi se u sklopu programa „Prva pomoć“  GDCK-a Ivanec, a ima za cilj upoznati djecu s osnovnim načinima pružanja prve pomoći, samopomoći i pomoći drugima u slučaju raznovrsnih nezgoda. Sudjelovanjem na radionici, djeca su usvojila vrijedna nova znanja i vještine s naglaskom na pravilne načine reagiranja na mjestu nezgode, a u kontekstu vrtićkog  okruženja, igre u parku, na igralištu ili na putu do kuće. Svrha je uključiti djecu da aktivno sudjeluju u vježbanju i prikazivanju pravilnog načina pružanja prve pomoći s ciljem da usvojena znanja primijene u konkretnim životnim situacijama, te se spremno i snalažljivo suoče sa nezgodama. Radionicu je održala koordinatorica volonterskih programa u GDCK Ivanec, Lucija Loparić, mag.act.soc.