Grad Lepoglava i Općina Klenovnik provode projekt “Kam se koje smeće meće” s ciljem poučavanja i osvješćivanja djece o važnosti razvrstavanja i recikliranja otpada. Tako je 24. 10. 2018. u vrtiću LEPOGLAVA u društvu eko-animatora organizirana radionica “Kam se koje smeće meće” u kojoj su sudjelovala djeca starije i predškolske skupine. Samo dječja mašta i kreativnost može od didaktički neoblikovanog materijala načiniti dopadljive radove. Ni recikliranje nije nepoznato djeci. Razvrstavanje otpada stakla, plastike i papira u kontejnere naučila su već prije ali razvrstavanje bio otpada bila im je novost. Tako su sada naučila kuda baciti kore od banane ili naranče. Stečena znanja djeca su koristila u natjecateljskoim igrama pa smo tako dobili “eko majstore” i “eko šegrte”. Svako dijete za sudjelovanje u ovoj radionici dobilo je medalju. Hvala tetama iz eko tima na nezaboravnom druženju. Želja nam je da se i odrasli tome razvrstavanju pridruže, jer “Vjetrić nosi dječji glas, zemlju čuvajte za nas”.