Projekt Dječjeg vrtića LEPOGLAVA kojeg su izradile odgojiteljice Mirjana Županić i Sabina Kolačko biti će predstavljen na Državnoj smotri projekata iz područja nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo.

 

U Dječjem centru Mariapoli u Križevcima održana je 7. ožujka 2017.  Regionalna smotra projekata iz područja nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo Vlade Republike Hrvatske u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje. Na smotri su bili predstavljeni projekti dječjih vrtića s područja Koprivničko – križevačke, Bjelovarsko – bilogorske, Varaždinske i Međimurske županije. Prisustvovalo je oko 100 odgojitelja, pedagoga, ravnatelja, profesora i više savjetnice za predškolski odgoj. Na smotri je predstavljeno 12 projekata iz raznih vrtića ove četiri županije. 

Prosudbeno vijeće je odabralo četiri vrtića koji će svoje projekte predstaviti na državnoj smotri projekata:

Dječji vrtić LEPOGLAVA iz Lepoglave “Lepoglavska čipka”,

Dječji vrtić “Dječji svijet” iz Varaždina “Tko se boji mraka još”

Dječji vrtić “Maslačak” iz Đurđevca “Pet načina kako da pomognemo očuvati svijet u kojem živim”

Dječji vrtić “Zraka sunca” iz Križevaca “Darujmo osmijeh gradu”.

Natjecanje na Državnoj smotri projekata će se održati 19. svibnja u Zagrebu.