Dječji vrtić sudjelovao je u međunarodnom prijateljskom natjecanju World Challenge Day, koje se provodi u okviru projekta «WCD# TakeBackYourStreets». Glavni je cilj ove sportske manifestacije  potaknuti zajednice iz cijelog svijeta da animiraju što veći broj svojih građana na tjelesnu aktivnost od barem 15 minuta, u srijedu, 25. svibnja.

 

 

Na početku su vrtićke mažoretke izvele kratki program pod vodstvom ravnateljice vrtića Nade Kuća. Nakon toga su se djeca sa svojim roditeljima, bakama, djedovima uključila u sportske aktivnosti. Tako su bacali loptice u cilj, obruče oko čunjeva, igrali nogomet, dodavali se frizbijem, gađali loptom u koš, natjecali se u štafetnim igrama. Najzanimljivija aktivnost bila je povlačenje užeta gdje su svoje snage odmjerila djeca iz našeg vrtića s polaznicima vrtića “Runolist” iz Žarovnice.