Zbog naglog porasta broja zaraženih na području Varaždinske županije u proteklom periodu i s obzirom da često dolazi do ispadanja grupa ili razreda iz vrtića, škola, epidemiološka djelatnost Zavoda za javno zdravstvo Varaždinske županije upućuje odgojno-obrazovne ustanove da one preuzimaju obavezu osobnog obavještavanja i informiranja o samoizolaciji i karanteni svakog roditelja djeteta koje se stavlja u tu mjeru. To znači da vrtić i škola dobije obavijest od epidemiologa , a zatim oni obavještavaju roditelje djece. Roditelji će uz obavijest dobiti i uputu Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Varaždinske županije o postupanju s djecom u samoizolaciji, odnosno karanteni.

Na linkovima ispod slijede sve dodatne informacije te spomenuti naputak.

Još jednom molim sve naše roditelje da se kao i do sada pridržavaju navedenih preporuka te nam na taj način omoguće što normalnije funkcioniranje te ostanak u vrtiću.

                                                                                                 Unaprijed hvala!

                                                                                                Ravnateljica prof. Valentina Husnjak Ribić

Upute za roditelje

Postupanje u odgojno-obrazovnim ustanovama

Postupanje u dječjim vrtićima