Dječji vrtić “Lepoglava” nastavio je svoju dugogodišnju tradiciju sudjelovanja na Međunarodnom festivalu čipke u Lepoglavi.

I ove godine djeca su marljivo pripremila program kojeg su izveli u subotu 24. rujna 2016. godine. 

Ove godine je sudjelovanje vrtića bilo popraćeno i humanitarnom akcijom. U sklopu 7. sajma tradicijskog rukotvorstva i starih zanata i naš vrtić je imao prostor s dječjim radovima na kojem je svatko mogao naći nešto za sebe. Sav prikupljeni iznos vrtić će donirati UNICEF-ovoj humanitarnoj organizaciji “Škole za Afriku”.

Kako bi obilježili ovaj jubilarni 20. festival vrtić je izložio dječje radove na temu čipke u javnim ustanovama u Lepoglavi (Dom zdravlja, TKIC, lepoglavska crkva, Kazneni zavod, Restoran Ivančica, knjižara,…) u kojima su mogli uživati posjetitelji festivala.